7. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa

flowers& plants
 
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego od 2013 roku we Wrocławiu oraz wybranych miastach regionu. Festiwal jest hołdem przyjaciół dla Tadeusza Szymkowa, który przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Zmarł w styczniu 2009 roku w wieku 50 lat.
 
Co roku podczas FAF statuetkami Platynowego Szczeniaka uhonorowani zostają najwybitniejsi aktorzy. Do tej pory wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Figura, Jan Nowicki, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski, a w 2014 roku Beata Tyszkiewicz i Marek Kondrat. W konkursie o Złote Szczeniaki jurorzy ( aktorzy ) wyłaniają najlepsze role pierwszo i drugoplanowe w filmach fabularnych powstałych w ciągu ostatniego roku.
 
Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa to również wyjątkową okazją do spotkania i porozmawiania z największymi gwiazdami polskiego kina. W czasie FAF codziennie odbywają się spotkania z aktorami połączone z prelekcjami znawców kina i seansami.
 
PROGRAM 7. FAF w Siechnicach:
domowka
22.10.2018 – GODZINA 18:00 – SONIA BOHOSIEWICZ „DOMÓWKA” ONE-WOMAN SHOW
Sonia Bohosiewicz zaprasza na domówkę! „Domówka” to zabawna, pełna anegdot i wzruszeń osobista podróż Soni Bohosiewicz do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki. W repertuarze takie przeboje, jak „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Małgośka”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „W moim magicznym domku” czy „Płynie w nas gorąca krew”. Show Soni Bohosiewicz to połączenie koncertu, spektaklu oraz improwizacji z aktywnym udziałem publiczności.
CENA BILETU: 30 złotych, hala sportowa w Siechnicach.
 
24.10.2018 – GODZINA 11:00, hala sportowa w Siechnicach – ANNA SAMUSIONEK CZYTA DZIECIOM
 Dereszwowska-2
24.10.2018 – GODZINA 18:00 – ANNA DERESZOWSKA “INSTRUKCJA OBSŁUGI KOBIETY”
Wyjątkowy recital wybitnej aktorki – Anny Dereszowskiej – wraz z zespołem Febus Wąsaty Trio. Podczas występu usłyszymy utwory takie jak “Sing sing”, “Miłość Ci wszystko wybaczy”, “Umówiłem się z nią na dziewiątą”, “Krzyżówka”. Wszystko to przeplatane będzie zabawnymi anegdotami I poradami z dziedziny relacji damsko-męskich. Dowiemy się jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych (np. jak zachować się ma mężczyzna, słysząc pytanie: „Czy nie wyglądam w tym grubo?”), jak udekorować stół na przybycie teściowej, jak dokonać podziału ról w związku, jak pielęgnować rośliny kaktusowate. Oczywiście nie ma jednej, uniwersalnej „Instrukcji obsługi kobiety”, bo i kobiety różnią się od siebie jak płatki śniegu. Potraktujmy temat jako pretekst, bo w końcu wszyscy zdajemy sobie sprawę, że panel sterowania kobiety przypomina wnętrze kabiny dreamlinera, podczas gdy u mężczyzny mamy jedną wajchę z dwiema możliwymi pozycjami – on i off.
CENA BILETU: 30 złotych, hala sportowa w Siechnicach.
 
wytwornia5
 
25.10.2018 – GODZINA 12:00 – ZBIGNIEW WALERYŚ „JA JESTEM ŻYD Z WESELA” (Wg Romana Brandstaettera).
Monodram w wykonaniu Zbigniewa Walerysia. Roman Brandstaetter zanotował, co mówił aplikantowi krakowskiego adwokata bronowicki karczmarz Hersz Singer: “na progu izby stoi mały, taki blady, rudy,
w czarnym szlusroku, sam stoi, nic nie pije, nie tańczy, tylko stoi i patrzy. Panie koncypiencie, ja takiego patrzenia jak długo żyję nie widziałem. Coś było w tym patrzeniu, coś było, ale co, tego nie umiem powiedzieć. I wie pan, co ja wtedy pomyślałem ? Ja pomyślałem w złą godzinę, że od tego małego, bladego, rudego, będzie wielkie nieszczęście. Wie pan kto to był ? Pan nie może wiedzieć, kto to był. To był ten Wyspiański…”
CENA BILETU: 30 złotych, hala sportowa w Siechnicach.
 
25.10.2018 – GODZINA 18:00 – BOGUSŁAW LINDA – SPOTKANIE Z GWIAZDĄ I PROJEKCJA FILMU
CENA BILETU: 5 złotych, hala sportowa w Siechnicach

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress